Nõuame õigusi, kuid ühtki kohustust täita ei soovi.

Nõuame õigusi, kuid ühtki kohustust täita ei soovi.

See on ju ammu teada, et heauskseid inimesi kasutatakse ära. Mina olen üks nendest, kes usub ja loodab alati, et inimene muutub ja seda paremuse poole, aga millegi pärast saan enamasti jälle laksu vastu nägemist. Need, kes blogi jälgivad, teavad et sel nädalal otsisime torumeest, kes aitaks meil vanni paigaldada. No ja minu isa ütles, et võtab ühendust Jete isaga ja vaatab, kas on mees ja tuleb teeb ühe asja lapse jaoks korda. Üllataval kombel vastati telefonile, räägiti viisakalt ja öeldi “Jah tulen.” Samal õhtul (esmaspäeval) helistas mulle, uuris mis, kuidas, jne… Rääkisime selgeks mis torud ja asjad olemas on, saatsin pildid ja jutt jäi, et täna on ta kohal. Peale seda oli vaikus, ega mul muidugi kahtlused olid, eile päeval helistasin ja öeldi, et õhtul helistan ja ütlen kellaaja, kuid nii see jäigi. Ei kõnet ega teda ennast…
Mina lollis usus arvasin, et seekord äkki ikka tuleb, tahab last näha ja teeb ühe asja lapse heaks ära. Ülehomme saab 8 kuud, kui ta pole last näinud, kui lastekaitsetöötajatele väidab, et tahab olla super isa, kes pole nõus hooldusõigusest loobuma, tuues põhjuseks, et temale oli šokk lapse tervislik seisund ja seetõttu lahkus pere juurest. Jah andsin lapseisa kohtusse, et saada ainuhooldusõigus! Lastekaitsetöötajale väitis, et viimased 3 kuud on meil väga normaalne suhtlemine olnud… Hakkasin naerma, kui minult selle kohta küsiti, sest ei saanud aru, milles see väljendub. Lapse vastu huvi puudub, elatist ajan taga mööda Pärnut ja seda maksab ka vähem kui peaks, kohtus sõlmitud kokkuleppes (alates 250eurot abivahendid pooleks), sellest võin und näha, kõik muretsen ise. Tulles tagasi selle nädala juurde, mil leppisime vannipaigalduse kokku ning mis mind viimse piirini viis, oli tõsiasi, et 1.mail saatsin talle  arve kliimaseadmete paigalduse kohta, millest ta seaduse järgi peab pool tasuma.  Nädala pärast (7.mai) küsides, sain vastuse, et tema ei tea kuidas saab ja ilmselt ei saa maksta. No jah… Aga ma Jetele ei ütle ju, sorry ei saa… Aga minu rahustamiseks ja lootes, et jätan asja taaskord sinnapaika, lubati tulla meile appi vanni paigaldama, sai paar päeva pikendust ja rahus  olla.
Siiani pääseb digilukku ja ilmselt loetakse sealt, mida arstid kirjutavad, kuid olen 100% kindel, et ega nad ju aru sellest ei saa (diagnoosi olemust ja Jete tegelikku seisundit ei tea.) Möödunud suvel oli pool linna täis väga jubedaid kõlakaid minu tütrest, need olid tõesti sellised, mida kirja panna ei tahaks. Kui lapseisaga sellest rääkisin, siis öeldi vaid “mina pole rääkinud, kui on probleeme räägi minu elukaaslasega.” Paljud meid ümbritsevad inimesed teavad, et  tema  elukaaslane on tema alaealine veresugulane. Seoses selle kurva faktiga, pean mainima , et sain alles hiljuti Kristjani ema käest kõvasti sõimata, et miks valet levitan jne. Kuigi see on sulatõsi, siis ei ole ma seda kuskil varem rääkinud, kui lõpuks oma blogis sellest kirjutasin. Ma olin nii kurb, pettunud ja mulle tundus nii ebaõiglane, et minu lapse ja minu kohta levitatatakse väga koledaid jutte ja tegelikud patustajad käivad ja räägivad mõnuga.
Lapse isapoolne vanaema on suur selle suhte toetaja ning seetõttu  pole ta Jete Liseega kontakti loomisest huvitatud. Mõned päevad tagasi käisime  maja ümbruse kaunistamiseks lilli soetamas, Kristjani ema jalutas 2-3m eemal koeraga, aga selle asemel, et tulla küsima, kuidas meil läheb/kuidas Jetel läheb? Ei, seda ei tehta… Minu ema ütles, et lähme viime Jete talle näha, aga mul oli liialt selgelt veel viimane kohtumine temaga meeles ja hirmutunne tekkis, kuigi põhjust ise selleks andnud pole. Nüüd kui Jete sai 2, siis oli vabanduseks väike külmetus. Öeldi, et kui terveks saadakse, siis antakse teada ja tuleb, kuid ka seda ei juhtunud.
Neid kordi on kümneid, mil selliseid lubadusi on olnud, kuid ma ikka usun, et äkki seekord lapse pärast läheb asi paremaks ning siis pettun ja mõtlen, kas tõesti on lollimat inimest olemas ja naiivsemat?
POSITIIVNE, ET SAIME TÄNA VÄHEMALT VANNI PAIKA! JEHHUUU!!!!

Jäta kommentaar

Teie e-posti aadressi ei avaldata.