Meedia

Avaleht / Meedia

Lastefond

Toetame tserebraalparalüüsiga Jete Liseed

Jete Liseel (2018) on diagnoositud raske tserebraalparalüüs ehk ajukahjustus. Tüdrukul on neelamisraskused ning ta ei võta kaalus juurde. Seetõttu vajab ta suukaudset ravitoitu. Samuti vajab ta haiguse tõttu ravijalatseid ja ortoose.

Lastefond katab lapse ravitoidu kulud toetusperioodi jooksul 405 euro ulatuses, 45 eurot jääb pere omaosaluseks. Samuti katab fond lapse ravijalatsite ning ortooside omaosaluse kulud 372 euro ulatuses.

Toetuse sisu: Aitame tasuda Jete Lisee ravitoidu ja abivahendite eest
Toetuse suurus: 405 eurot ravitoit + 372 eurot ühekordselt abivahendite eest
Toetamise aeg: detsember 2019 – mai 2020*

Loe lähemalt: https://www.lastefond.ee/lapsed/toetame-tserebraalparaluusiga-jete-liseed/

Postimees

Ema: arstid ütlesid, et Jete jääb lamavaks lapseks, kuid ma ei saanud sellega leppida

Sünnitraumana hapnikupuuduse tagajärjel ajukahjustuse saanud Jete Lisee vajab ööpäev läbi hoolt. Tema ema Kertu Kirsipuu (25) on täielikult pühendunud lapse arendamisele ning loodab, et tütar hakkab siiski kõndima ja saab tulevikus minna tavakooli.

Loe lähemalt: https://leht.postimees.ee/6896813/ema-arstid-utlesid-et-jete-jaab-lamavaks-lapseks-kuid-ma-ei-saanud-sellega-leppida

Delfi

Kallist teraapiat ootava lapse ema: ma ei jõudnud pärast sünnitust Jetet vaadatagi, kui meedik temaga minema jooksis

“Jete Lisee oli kõigi poolt väga oodatud, minu esimene laps, minu vanemate esimene lapselaps. Juba tema ilmaletuleku eel läks nii palju viltu. Ja praegu, kui ta pole veel kahenegi, ei tea me, mis temast ilma vajaliku teraapiata edasi saab,” räägib Jete Lisee ema Kertu.

Loe lähemalt: https://lood.delfi.ee/perejakodu/beebi/kallist-teraapiat-ootava-lapse-ema-ma-ei-joudnud-parast-sunnitust-jetet-vaadatagi-kui-meedik-temaga-minema-jooksis?id=88757195

Postimees

Sünnitraumaga ilmale tulnud Jete Lisee vajab kõndima hakkamiseks kaasmaalaste abi.

Pisike Jete Lisee, kes on praegu aasta ja üheksa kuud vana, tuli ilmale sünnitraumaga ning tema diagnoosiks on laste tserebraalparalüüs. Jete ei rooma, istu ega kõnni. Ta vajab kõiges abi, kuid arstid ja Jete füsioterapeut on lootusrikkad, et ühel päeval kõnnib tüdruk ise. Selleks on vaja aga panustada füsioteraapiasse.

Loe lähemalt: https://tervis.postimees.ee/6881499/sunnitraumaga-ilmale-tulnud-jete-lisee-vajab-kondima-hakkamiseks-kaasmaalaste-abi