Kodukohandus ja muidu juttu

Kodukohandus ja muidu juttu

Kui ma laps olin, siis meil kodus oli vann, mis mulle üldse ei meeldinud, sest alati pühapäeviti, tuli sinna minna ning teada oli, et peale seda tuleb magama mineku aeg, kuid enne veel oli ETV-s “Muumiorulood”. Viimane aasta otsa kindlasti, olen kõigepealt Paikuse osavallas ja nüüd juba olen ka Tori vallast jõudnud uurida, mis võimalused meil oleks saada kodukohandust, või kas üldse?
Muidugi öeldi Torist, et tee avaldus ja vaatame, uurime ja arutleme. Saadeti blankett isegi, mina omakorda ütlesin neile, et ilmselt selle maksumus ei oleks kodukohanduse mõttes üüratu (umbes 500-700eurot) tean, et tihti küsitakse tuhandeid eurosid selleks. Mõned päevad hiljem sain vastuseks, et taotlust pole mõtet teha, kui oleme praeguses üürikodus elanud vähem, kui 5 aastat (muideks meie lepinguga olid nad juba varem tutvunud ja teadsid, et 5 aastat pole me siin veel elanud).
Tekkis küsimus, kas tõesti on see seaduses kirjas, või otsiti “JÄLLE” mingi vabandus, et mitte meile appi tulla? Ega ma rohkem seda teemat ei puudutanud, las olla. Tean, et leiavad kohe uue vabanduse, jne… Siiani oleme saanud hakkama selles beebivannis (mis umbes 90cm pikk on ning Jete jalad üle serva igatpidi), ilmselt mõnda aga saame veel hakkama “PEAB SAAMA!”, aga näha on kuidas Jetekal on juba ammu ebamugav, sest tahaks rohkem liigutada ennast, lisaks vesi lõõgastab tema lihaseid.

Kahe aastasele sobib v siiski ei?


Duši all on jube keeruline, sest siis peame vähemalt kolmekesi olema mina, Jete ja vanaema. Jete ei hoia veel enda kehatüve ja tasakaalu (ei istu, ega seisa iseseisvalt), siis peab keegi hoidma ja teine pesema, aga neiu juba päris pontsik ka võrreldes siin 3-4 kuu taguse ajaga, nii et üks peavalu see pesemisvõimaluse värk on.
Pead on tõstmas ka eelmise aasta probleem, millega üle poole suve haiglas viibisime, termoregulatsioonihäire. Täitsa hirm, kui ilmad peaksid soojemaks minema ja see temperatuuri kõikumine jälle hakkab (oksendab, söögiisu puudub, nutab, palavikku alla ei saa, jne). Kuna majal üsna suured aknad ja kütab päris intensiivselt, siis mõned päevad tagasi, selle päikselise ilmaga (toa temperatuur oli 27) ja Jete kehatemperatuur peaaegu 38. Möödunud suvel proovisime Jetet ka külmakottide ja märgade rätikutega jahutada, mis oli ka ainus asi, mis veidikenegi temperatuuri alandas, kuid kisa selle kõrval oli kohutav ning tavalised ventilaatorid ei täitnud oma ülesannet, kuigi majas oli neid päris mitu, samas otse lapsele neid peale puhuma ju ei pane. Tuleb hakata taas uurima, kust või millist seadet soetada, millega suvel majas temperatuuri hoida.
Kui kellelgi peaks olema häid nõuandeid, tutvusi, siis olen üks suur kõrv!
Sain oma viha välja valatud, hakkas kergem. Täna kiirelt toidupoes käies, oli igal teisel ikka mask ees ja nüüd korralikud kodanikud kannavad ka kindaid. Kui see koroona värk ägenes, hakkasime kohe E-poe asja uurima, mis ja kuidas, aga järjekorrad on 2 nädalat. Kas ma pean nälga surema? Pärnus pole neid E-poe võimalusi ka kuigi palju, on teenuseid, kes pakuvad, et lähevad ostavad sinu eest kauba ja toovad koju, aga leian, et turvalisem sel juhul juba ise kiirelt poodi lipata. Jete on muutunud kavalaks, kuna harjunud juba kodus olemisega ning teab, et teeme trenni, siis magab viimastel päevadel oluliselt rohkem, eriti päevasel ajal ning siis keskööni pidu (eile pani tema mind magama, mitte vastupidi) ja siis hommikul mõnus uni 7-8ni. Täta käis ka meil reedel külas, kuid Jete ignoreerib teda endiselt, see juhtus peale minu õe pikemat puhkust, millele lisandus koroona karantiin (Jete ei näinud teda peaaegu terve kuu) nüüd on Jete igal juhul väga solvunud.
Uue nädala lõpus, täpsemalt reedel saab preili juba 2, see aeg on lennanud “WOW” kui kiirelt. Alles ta sündis ja oli nii pisike, et mahtus kahe käe peale ära, kuid nüüd juba suur tüdruk. Külalisi muidugi praegu me ei kutsu ehk hiljem, kui koroona paanika möödas ja elu taas rahulikum, praegu võtame rahulikult ainult pereringis. Loodame, et kõik igal juhul laheneb. Püsige kodus ja olge terved!

Jäta kommentaar

Teie e-posti aadressi ei avaldata.